Zgranie danych

1Sprawdź
Cena zgrania danych ustalana jest na podstawie ilości przegranych danych. Cena zgrania danych od 20 zł obowiązuje do 50 GB dla klientów, którzy zlecają zainstalowanie systemu operacyjnego na dysku SSD.

W pozostałych przypadkach, zgranie danych z dysku:
• do 50gb - 80 zł brutto,
• do 100gb - 120 zł brutto,
• powyżej 100gb każdy kolejny gb kosztuje 40 gr brutto.

Serwis

1Klonowanie dysku
• Usługa polega na wykonaniu dokładnego kopiowania bit po bicie obecnego dysku na nowy dysk. Wykonuje się to, aby wszystkie ustawienia systemu, programy, pliki i konfiguracje programów zostały przeniesione w sposób nienaruszony. Usługa klonowania jest niezalecana w momencie, gdy dysk jest uszkodzony fizycznie bądź logicznie. Wszelkie błędy dysku zostają wtedy powielone na nowy dysk, co może wpływać na niestabilną pracę nowego dysku.
2Usługi wykonywane tylko na warsztacie
• Istnieje kilka czynników, ze względu których serwisant może odmówić wykonania naprawy na miejscu u klienta. Do takich czynników będą należały usługi charakteryzujące się czasochłonnością lub wieloetapowością, ale również usługi wymagające niemobilnych narzędzi pracy. Usługi wykonywane wyłącznie na warsztacie: wymiana klawiatury nitowanej do palmrestu, klejenie obudowy, naprawy elektroniczne płyty głównej, wymiana gniazda zasilania/hdmi/displayport/usb/usb-c(jeśli wymagają lutowania), odzysk danych, klonowanie dysku, wymiana/programowanie kości bios.

Pytania ogólne

1Czym jest roboczogodzina zdalna?
• Część napraw, zwłaszcza dotyczących konfiguracji urządzenia, można wykonać zdalnie. Polega to na tym, że serwisant poprzez specjalny program łączy się z docelowym komputerem i uzyskuje dostęp zdalny.
2Czym jest pogotowie komputerowe?
• Pogotowie komputerowe zostaje uruchomione poza standardowymi godzinami pracy w celu obsługi najpilniejszych interwencji, które wymagają jak najszybszej reakcji. Pogotowie komputerowe jest dla Ciebie przydatne, jeśli zepsuł Ci się laptop/komputer stacjonarny, a na następny dzień musi już być sprawny.
3Potrzebuję pilnej naprawy, czy możecie ją wykonać ekspresowo?
• Jak najbardziej rozumiemy, że pewne naprawy muszą zostać wykonane priorytetowo i jak najszybciej. Podczas ustaleń telefonicznych wybierzemy najszybszy dogodny termin na wykonanie usługi. Proszę pamiętać jednak, że nie każdą usterkę można wykonać ekspresowo.
4Czy mogę otrzymać orientacyjny koszt przed przyjazdem serwisanta?
• Oczywiście, że tak. Podczas pierwszego telefonu zostanie przeprowadzony krótki wywiad, tak aby móc określić co jest uszkodzone. Na podstawie tej informacji postaramy się określić orientacyjny koszt naprawy. Proszę pamiętać, że jest to tylko wstępne oszacowanie i cena może ulec zmianie.
5Na który telefon dzwonić najlepiej?
• Pod każdym z telefonów zgłosi się sympatyczny i kompetentny serwisant, który udzieli konkretnych informacji. :)
6Jakie są zachowywane rygory sanitarne?
• Stawiamy na wysokie bezpieczeństwo sanitarne, tak aby jak najmocniej zachować higienę podczas pracy. Serwisant wyposażony jest w rękawiczki i maseczkę. Jeśli mimo wszystko czują Państwo obawę, to zachęcamy do skorzystania z opcji odbioru sprzętu. To rozwiązanie zdecydowanie skraca długość kontaktu z serwisantem.
7Czy tworzycie również strony internetowe?
• Dokładnie tak, posiadamy pełne doświadczenie w tworzeniu witryn internetowych oraz sklepów online. Tej dziedzinie poświęciliśmy oddzielną stronę www.ithelps.pl, na której zachęcam do sprawdzenia pełnej oferty oraz portfolio.
Zachęcamy bezpośrednio do kontaktu telefonicznego 602 716 120
8W jakim zakresie świadczycie obsługę dla firm?
• Doradztwo informatyczne w zakresie korzystania ze sprzętów, korzystania z aplikacji, korzystania z funkcji Microsoft Windows, wyboru i zakupu nowego lub poleasingowego sprzętu, stałych umów serwisowych, napraw sprzętów komputerowych, napraw drukarek laserowych i atramentowych, sprzedaży i wynajmu urządzeń wielofunkcyjnych, sprzedaży tuszy i tonerów, organizacja i montaż sieci komputerowej, obsługa serwerowa, tworzenie stron internetowych, hosting, rejestracja domen, rejestracja certyfikatów SSL i identyfikacją wizualną. Z pełną gamą naszych usług wraz z cenami można zapoznać się na stronie www.ithelps.pl

Pytania dotyczące przyjazdu

1Na jaki obszar dojeżdżacie do klientów?
• Obszar dojazdu serwisantów pokrywa cały teren Aglomeracji Śląskiej oraz przylegających do niego mniejszych miejscowości. W indywidualnych przypadkach możliwy jest dojazd poza zaznaczony obszar.
2Ile kosztuje dojazd do wskazanej lokalizacji?
• Koszt przyjazdu ustalany jest od dystansu oddzielającej lokalizację sprzętu od obecnej lokalizacji serwisanta. Dystans wyliczany jest na podstawie najkrótszej trasy wytyczonej przez nawigację.
Cennik dojazdu:
• do 20 km - 50 zł,
• powyżej 20km - 50 zł + 2 zł - 1 km.
Usługa dojazdu do klienta obejmuje bezpłatną diagnozę i drobne naprawy wykonane do 15 minut.
3Czy płacę tylko za dojazd, czy też za odjazd serwisanta?
• Płatny jedynie jest dojazd do klienta. Nie płacą państwo za podróż powrotną.
4Jaki jest średni czas oczekiwania na serwisanta?
• Serwisant postara się przyjechać na miejsce o wyznaczonej godzinie. Przed wyruszeniem serwisant zadzwoni z informacją, do ilu minut orientacyjnie pojawi się na wyznaczonym miejscu. Godzina przyjazdu może minimalnie ulec zmianie w zależności od panującego ruchu na drodze.
5Czy serwisant jest w stanie dostosować się do moich godzin?
• Jak najbardziej ustalimy najwygodniejszą godzinę przyjazdu.
6Na jaki czas przed mogę odwołać przyjazd?
• Usługę serwisową można anulować najpóźniej na 2 godziny przed planowanym przyjazdem serwisanta. Jeśli serwisant będzie zajęty i nie będzie mógł odebrać telefonu to prosimy wtedy o kontakt pod drugi numer lub wiadomość sms o odwołaniu zlecenia.
7Co zapewnić serwisantowi przed jego przyjazdem?
• Prosimy o zapewnienie przestrzeni biurkowej o rozmiarze minimalnym 60x40 cm, krzesła, mocnego doświetlenia oraz miejsca możliwie jak najlepiej wyciszonego, tak aby serwisant miał najlepsze warunki do skupienia się.
8Jeśli naprawa będzie wymagać wtórnego przyjazdu, to czy będę płacić podwójnie za dojazd?
Jest to ustalane indywidualnie z klientem.

Pytania dotyczące naprawy

1Czy wykonujecie naprawy na miejscu i w jakim czasie, czy będzie trzeba zabrać sprzęt na serwis?
• Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Odpowiedzi na podobne pytania można udzielić dopiero po zapoznaniu się z konkretnym zleceniem. Niemniej, większość napraw możliwa jest do wykonania bezpośrednio u klienta w czasie 1-3 godzin. W zalezności od złożoności usterki może się okazać, że jest konieczność zabrania sprzętu na warsztat.
2Których usterek nie można wykonać na miejscu u klienta?
• Przede wszystkim napraw związanych z uszkodzeniami płyty głównej oraz napraw wiążących się z długotrwałym procesem naprawczym.
3Ile potrwa naprawa?
• Diagnozy w warsztacie wykonywane są w systemie kolejkowym i trwają 1-3 dni robocze. Sprowadzenie uszkodzonych części trwa średnio 1-2 dni roboczych. Większość napraw wykonywanych u klienta możliwe jest do zrealizowania w czasie 1-3 godzin. Proszę jednak pamiętać, że podawane czasy są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od złożoności usterki.
4Jak rozliczana jest naprawa u klienta?
• Naprawa u klienta rozliczana jest na podstawie wykonanej usługi lub jeśli usługa jest niestandardowa i nie widnieje w cenniku to według roboczogodziny - cennik
5Czy montujecie nowe czy używane części? Oryginalne czy zamienniki?
• Przede wszystkim staramy się oferować wymianę części na nowe oryginalne lub zamienniki (w zależności od dostępności części na rynku). Wszelkie możliwości zostaną klientowi rzetelnie przedstawione przed przystąpieniem do realizacji i właśnie do klienta będzie należała ostateczna decyzja.
6Czy moje dane z dysku zostaną usunięte?
• Zachęcamy do wykonania kopii bezpieczeństwa danych przed przyjazdem serwisanta. W naszej intencji nie ma usuwania danych klienta, niemniej nie ponosimy odpowiedzialności za utracone dane.
7Mój sprzęt jest jeszcze na gwarancji, czy naprawicie go bezpłatnie?
• Nasze usługi kierowane są do napraw sprzętów pogwarancyjnych. W celu wykonania bezpłatnej naprawy usługi zachęcamy do korzystania z serwisów gwarancyjnych. Listy serwisów gwarancyjnych można znaleźć na stronach producenta sprzętu.

Pytania dotyczące odbioru, kwestii finansowych

1Czy jest możliwość wystawienia faktury VAT 23%?
• Jak najbardziej wystawiamy faktury VAT 23%.
2Jakie są formy płatności?
• Płatność gotówką przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zlecenia.
• Płatność kartą przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zlecenia.
• Płatność przelewem przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zlecenia.
3Na jak długo udzielana jest gwarancja?
• Gwarancja na wykonaną usługę udzielana jest na 3 miesiące. Sprzedawcy części często oferują również gwarancję na samą część. Okres gwarancji na część jest uzależniony od woli samego sprzedawcy i zostanie podana podczas wyceny naprawy.

Jak zabezpieczyć sprzęt przed przyjazdem serwisanta, jeśli:

1Sprzęt został zalany?
• W tym przypadku należy wyłączyć sprzęt i odpiąć go od wszelkich źródeł zasilania (kable, baterie). Urządzenie warto przenieść do miejsca suchego i ciepłego, tak aby większość cieczy mogła wyparować. Do czasu przyjazdu serwisu nie należy włączać i korzystać z urządzenia.
2W laptopie zostały połamane zawiasy?
• W tym przypadku zalecamy ograniczyć przenoszenie laptopa i korzystać z niego w jednej pozycji. Pęknięcia w okolicy zawiasów przy każdym zamknięciu klapy i otworzeniu jej mogą pogłębiać uszkodzenie i narażać na zepsucie pozostałych elementów.
3Sprzęt się nie włącza i śmierdzi spalenizną?
• W tym przypadku należy odpiąć sprzęt od wszelkich źródeł zasilania (kable, baterie) i nie próbować go uruchamiać.